webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Novela zákona o loteriích ohrozí internetové služby

Poslanecká sněmovna schvaluje ve třetím čtení návrh novely zákona o loteriích. Komplexním pozměňovacím návrhem, který byl sněmovnou přijat, se do návrhu novely dostalo kromě jiného i opatření, které znamená zavedení cenzury Internetu a které tvrdě dopadne na fungování internetových služeb.

Součástí návrhu je totiž změna zákona o některých službách informační společnosti, která má uložit „provozovatelům elektronických prostředků“ povinnost „zajišťovat nemožnost připojení uživatelů ke stránkám elektronických prostředků nabízejícím či umožňujícím účast na loteriích či jiných podobných hrách provozovatelů, kteří k tomu nemají povolení vydané podle zvláštního právního předpisu, obsahujícím reklamu na takové služby či činnosti, nebo takové činnosti propagujícím či podporujícím.“ Za porušení této povinnosti lze uložit pokutu do výše 10 milionů Kč.

Povinnost se bude týkat všech, kdo na Internetu působí – tedy poskytovatelů připojení, webhosterů, provozovatelů reklamních systémů, ale i obecně každého, kdo má nějaký web. Kromě faktické technické nerealizovatelnosti této povinnosti se jedná o velmi ostrý zásah do ústavně zaručených práv. Účinnost zákona se může obrátit proti velmi široké škále firem i jednotlivců a může se stát prostředkem pro likvidaci nepohodlné konkurence.

Další informace k tématu naleznete zde:

Zpět do sekce Firemní blog


AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013