webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...
Lukáš Jelínek

Vážení přátelé,

člověk si stvořil stroje proto, aby mu sloužily. Aby mu pomáhaly realizovat lidská přání, ulehčit od těžké, zdlouhavé a jednotvárné práce, aby mohl už pouze vymýšlet nové věci a stroje konaly za něj. Nejinak je tomu i u počítačů. Počítač a počítačový program jsou věci, které by měly člověku sloužit, ne z něj činit otroka.

Vždy jsem zastával názor, že je důležité hledat taková řešení, která by toto poslání informačních technologií naplňovala. Proto jsem se také snažil a vždy budu snažit, aby služby pro Vás směřovaly touto cestou. A aby v popředí zájmu byla kvalita, odpovědnost a spolehlivost. Bude tomu tak i nadále, abychom společně hledali všechny cesty, jak pro Vás z potenciálu informačních technologií získat maximum.

Lukáš Jelínek
jednatel společnosti AIKEN s.r.o.

Profil firmy

Se službami poskytovanými pod obchodní značkou AIKEN® se můžete setkávat od roku 2005.

Základ činnosti společnosti AIKEN s.r.o. tvoří vývoj webových aplikací, především pro klasickou platformu PHP+MySQL na straně serveru a (X)HTML/CSS/JavaScript/AJAX na straně klientské. Další významnou oblastí je vývoj desktopových a serverových aplikací v jazycích Java a C/C++. Vývojářské služby doplňuje webdesign, webhosting a činnosti v oblasti budování a správy systémů a sítí.

Stranou nezůstává ani konzultační a poradenská činnost v oblasti informačních technologií a elektronických komunikací. Správná informace nebo rada má mnohdy větší hodnotu než sebelépe navržený a realizovaný produkt.

AIKEN se silně angažuje v oblasti svobodného softwaru a otevřených technologií. Kromě jejich využití přímo při poskytování služeb (webhosting a další služby) lze vzpomenout například aplikaci incron nebo webový projekt OpenDocument.cz.

Do července 2010 byly veškeré podnikatelské aktivity provozovány jménem ing. Lukáše Jelínka jakožto fyzické osoby. Od července 2010 postupně tyto aktivity převzala společnost AIKEN s.r.o., s výjimkou autorské činnosti (odborné články a knihy, případně další podobná díla), kterou Lukáš Jelínek i nadále provozuje svým jménem, a to jak pravidelnou publikací v magazínech LinuxEXPRES a Open source & praxe, tak i formou odborných článků, recenzí, rešerší, případových studií atd. pro potřeby firem.

Profil jednatele

Jednatel společnosti AIKEN s.r.o., ing. Lukáš Jelínek, je odborníkem v oboru informačních technologií, zejména pro oblast webových aplikací, softwarového vývoje a operačního systému Linux. Je autorem stovek článků a recenzí publikovaných na předních odborných serverech i v tištěných časopisech. V roce 2008 dokončil obsáhlou publikaci Jádro systému Linux, v roce 2010 potom knihu Vytváříme vlastní distribuci Linuxu. Přednáší na odborných konferencích a účastní se několika mezinárodních projektů zaměřených na svobodný software a otevřené technologie.AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013