webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Publikační činnost (aktuální)

Odborné články – časopis Open source & praxe

Open source & praxe je relativně novým tištěným časopisem, určeným primárně pro management firem a organizací, vedoucí pracovníky, projektové lídry a inovátory. Smyslem časopisu je ukazovat nové cesty a možnosti ke změně zaběhnutých, ale funkčně nevyhovujících a nákladných postupů a procesů. Časopis vychází čtyřikrát ročně.

Články jsou zaměřeny na oblast open-source softwaru, otevřené formáty a datové standardy, na problematiku autorských a příbuzných práv, případové studie z firem i veřejného sektoru atd. Cílem je především poskytnout dostatek relevantních informací těm, kdo rozhodují o volbě a nasazování softwarových řešení a celých ICT procesů.

Lukáš Jelínek připravuje zejména případové studie nasazení open-source softwaru a články týkající se oblasti autorských práv.

zobrazit celý článek

Odborné články – magazín LinuxEXPRES

Internetový magazín LinuxEXPRES je časopisem určeným primárně pro uživatele (nikoli pro vývojáře). Tomu odpovídá volba a celkové pojetí článků, které většinou nekladou na čtenáře nároky v podobě nutnosti znát technologické detaily. Naopak, cílem je, aby článkům porozuměl kdokoliv, kdo ovládá běžnou práci s počítačem. LinuxEXPRES původně vycházel v tištěné podobě, nyní je stoprocentně webovým magazínem.

Lukáš Jelínek nyní především spravuje sekci novinek (publikace čerstvých informací ze světa Linuxu a IT obecně, zhruba s denní četností), připravuje však i běžné články na různá témata.

zobrazit celý článek

Odborné články – portál ABC Linuxu

ABC Linuxu je přední český internetový portál zabývající se operačním systémem Linux a dalším svobodným softwarem, otevřenými technologiemi atd. ABC Linuxu není jen odborný magazín, je to především významné komunitní místo, kde lze čerpat i sdílet informace a komunikovat s mnoha lidmi, kteří se zajímají o oblast související se zaměřením serveru. Kromě již zmíněného magazínu jsou hlavními komponentami portálu poradny, blogy, znalostní databáze (informace o HW a SW, výkladový slovník atd.), specializované portály, trh pracovních příležitostí, bazar a mnoho dalšího.

zobrazit celý článek

Vytváříme vlastní distribuci Linuxu – Od návrhu po fungující systém

Tato kniha, vydaná nakladatelstvím Computer Press, a.s., poskytuje dostatek informací každému, kdo by si chtěl vytvořit vlastní linuxovou distribuci – ať již od začátku nebo odvozením od nějaké existující distribuce.

zobrazit celý článek

Jádro systému Linux – Kompletní průvodce programátora

První česky psaná kniha zabývající se do podrobna jádrem operačního systému Linux. Nabízí tři různé pohledy na jádro - pohled zvenčí (pohled aplikačního programátora), pohled na vnitřní rozhraní (pohled programátora ovladače) a pohled na samotnou vnitřní funkcionalitu jádra. Knihu vydalo nakladatelství Computer Press.

zobrazit celý článek


AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013