webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Odborné články – portál ABC Linuxu

ABC Linuxu je přední český internetový portál zabývající se operačním systémem Linux a dalším svobodným softwarem, otevřenými technologiemi atd. ABC Linuxu není jen odborný magazín, je to především významné komunitní místo, kde lze čerpat i sdílet informace a komunikovat s mnoha lidmi, kteří se zajímají o oblast související se zaměřením serveru. Kromě již zmíněného magazínu jsou hlavními komponentami portálu poradny, blogy, znalostní databáze (informace o HW a SW, výkladový slovník atd.), specializované portály, trh pracovních příležitostí, bazar a mnoho dalšího.

Vybrané články Lukáše Jelínka na ABC Linuxu

 • Účtujeme v Linuxu a FlexiBee VI. – výstupní sestavy
  Při podnikání je občas potřeba sestat daňové přiznání nebo jiný dokument založený na údajích z daňové evidence nebo účetnictví. Ještě důležitější je ale vhodná podoba informací pro rozhodování samotného podnikatele – jak na tom je, jaký je vývoj, jaké problémy případně řešit atd. To všechno znamená, že je potřeba vědět, jak všechny tyto výstupy z účetního softwaru – v tomto případě FlexiBee - co nejpohodlnějí získat.
 • Stavíme poštovní server – 1 (Postfix)
  E-mailové řešení pro firmu nebo třeba neziskové sdružení, ale i rozjezd hostingových služeb, jejichž součástí elektronická pošta bývá – to jsou případy, kdy potřebujeme „postavit“ poštovní server nebo sadu serverů. Možnosti výběru jsou velké, a to i pokud zůstaneme jen u svobodného softwaru. Jako základní stavební kameny si lze zvolit například Postfix a Dovecot (případně v kombinaci s dalšími programy). Právě řešením postaveným na těchto dvou programech bude věnován tento seriál.
 • Bankovnictví Komerční banky v Linuxu
  24. listopadu 2007 nastala změna, ve kterou leckdo už ani nedoufal (a třeba už dlouho před tímto dnem změnil peněžní ústav) - Komerční banka upravila své internetové bankovnictví MojeBanka tak, že by mělo fungovat (téměř) nezávisle na operačním systému a prohlížeči.
 • Sun Studio 12
  Kompletních vývojových prostředí na GNU/Linuxu je jen několik a ne každému vyhovují. Nedávno jejich množinu obohatila dvanáctá verze Sun Studia. Poměrně vysoké pořadové číslo napovídá, že by mělo jít o vyspělý produkt. Pojďme se podívat, jak se v něm pracuje.
 • Java pod GPL
  O plánovaném otevření zdrojových kódů Javy se hovořilo už dlouho. Nedávno bylo konečně oficiálně oznámeno. A i když se původně spekulovalo spíš o použití licence CDDL, padla nakonec volba na GNU GPL verze 2 (čisté i s Classpath výjimkou). Podívejme se na to, co všechno to bude znamenat - pro vývojáře aplikací, zájemce o samotný kód Javy a samozřejmě pro uživatele.
Zpět do sekce Publikační činnost (aktuální)


AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013