webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Odborné články - magazín PHP Solutions

Tištěný magazín PHP Solutions (známý také pod starším názvem PHP Magazín) představoval v době své existence naprosto unikátní informační zdroj, protože to bylo jediné tištěné médium věnující se velmi oblíbené webové technologii PHP.

Vybrané články Lukáše Jelínka v magazínu PHP Solutions

Následující odkazy vedou na magazín LinuxZone, který starší články z PHP Solutions publikoval.

  • PHP a čeština I. - úvod, kódování českých znaků
    Čteme-li (nejen) na počítači nějaký text, předpokládáme, že bude v nějakém skutečném jazyce. Tedy v našem případě v češtině, a ne v "feftine", případně v podobě rozsypaného čaje či grafického listu. Podobná očekávání míváme také v případě časových údajů a dalších národně specifických záležitostí. Že to v reálném světě není samozřejmost, se přesvědčujeme denně...
  • Kontrola správnosti proměnných v PHP I. - úvod, zjištění typu dat
    Doba, kdy k prezentaci stačily statické WWW stránky, je dávno pryč. Základem se stává interaktivita, vtažení návštěvníka do dění na stránkách. Dokumenty jsou generovány dynamicky na základě zadaných dat a tato data se různým způsobem stávají jejich součástí. Protože však člověk není neomylný, je třeba kontrolovat, jaké informace interaktivnímu systému předkládá.
Zpět do sekce Publikační činnost (historická)


AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013