webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Linux

Operační systém Linux

Operační systém Linux® je výbornou volbou pro pracovní stanice, kde není potřeba pracovat s programy, které jsou k dispozici pouze pro systém Microsoft Windows (příp. Apple Mac OS X). Typické případy nasazení informačních technologií, kde pro pracovní stanice vhodným systémem právě Linux:

 • běžná kancelářská práce (texty, tabulky, grafy, prezentace apod.)
 • běžná práce s Internetem (web, e-mail, webové aplikace)
 • internetové kavárny
 • operátorská pracoviště (s prací přes webový prohlížeč)
 • pracoviště ERP a CRM systémů
 • pokladní systémy

Nasazení Linuxu v těchto případech přináší výrazné úspory celkových nákladů na vlastnictví (TCO) oproti řešením založeným na jiných operačních systémech.

Výhody systému Linux

 • stabilita, spolehlivost, vysoký výkon
 • absence virů, červů, trojanů a dalšího škodlivého softwaru
 • škálovatelnost, schopnost běhu na zcela nových i na velmi starých strojích
 • snadná správa, jednoduchá centralizace správy
 • víceuživatelská podstata systému (možnost současné práce libovolného uživatelů na jednom stroji, samozřejmě s ohledem na výkon)
 • vynikající fungování v heterogenním prostředí (více operačních systémů v jedné síti/firmě)
 • absence licenčních problémů, žádné ověřování pravosti, žádná složitá aktivace
 • možnost zakoupení různých úrovní podpory

Mezi nevýhody patří především nedostatek programů především pro specializované úkoly (profesionální grafický software, CAD navrhování apod.). Přesto lze i tehdy využít Linux alespoň pro část sítě, vzhledem k výborné interoperabilitě Linuxu je spolupráce mezi různými systémy bezproblémová.

Linux - služby

Máte-li zájem o operační systém Linux, nebo se pouze chcete dozvědět, co Linux umí a jak Vám může být užitečný, máte možnost využít některou z níže uvedených služeb.

Linux - základní seznámení (390 Kč)

Prezentace vlastností a schopností systému Linux a linuxové distribuce openSUSE. Počet účastníků není omezen, technické podmínky podle možností zákazníka (doporučen datový projektor, počítačová síť, internetové připojení). Celková doba 60 minut.

Linux - podrobné seznámení (990 Kč)

Podrobná prezentace vlastností a schopností systému Linux, linuxové distribuce openSUSE, kancelářského balíku OpenOffice.org a dalších vybraných programů (příp. podle zájmu účastníků). Počet účastníků není omezen, technické podmínky podle možností zákazníka (doporučen datový projektor, počítačová síť, internetové připojení). Celková doba 180 minut.

OpenOffice.org - základní seznámení (390 Kč)

Prezentace vlastností a schopností kancelářského balíku OpenOffice.org. Počet účastníků není omezen, technické podmínky podle možností zákazníka (doporučen datový projektor, počítačová síť, internetové připojení). Celková doba 60 minut.

Linux - instalace na jeden počítač (490 Kč)

Instalace linuxové distribuce openSUSE na 1 osobní počítač (pracovní stanici). Stručné (10 minut) předvedení funkce systému a jeho vlastností. Fungování komponent počítače a jeho periférií závisí na přítomnosti ovladačů (bez předchozí konzultace nelze garantovat).

Linux - instalace na počítačovou síť (9 900 Kč)

Instalace linuxové distribuce openSUSE na nejvýše 50 stanic v síti. Podmínkou je použití identické konfigurace (HW i SW) na všech stanicích. Fungování komponent počítače a jeho periférií závisí na přítomnosti ovladačů (bez předchozí konzultace nelze garantovat).

Linux - základní školení (1 890 Kč)

Základní zaškolení do používání systému Linux a distribuce openSUSE. Počet účastníků libovolný, technické zázemí zajistí zákazník (doporučen datový projektor, počítačová síť, internetové připojení). Doba trvání 240 minut.

Linux - podrobné školení (5 900 Kč)

Podrobné zaškolení do používání systému Linux, distribuce openSUSE, kancelářského balíku OpenOffice.org a vybraných aplikačních programů (příp. podle zájmu účastníků). Počet účastníků libovolný, technické zázemí zajistí zákazník (doporučen datový projektor, počítačová síť, internetové připojení). Doba trvání 3 x 240 minut.

Linux - pokročilé školení (8 900 Kč)

Školení v některé z následujících oblastí nebo jejich kombinaci: Linux na pracovní stanici, práce s OpenOffice.org, grafika v Linuxu, multimédia v Linuxu, Linux v heterogenním prostředí. Počet účastníků libovolný, technické zázemí zajistí zákazník (doporučen datový projektor, počítačová síť, internetové připojení). Doba trvání 3 x 240 minut.

Všechny uvedené ceny jsou bez DPH (20 %) a neobsahují cestovné (8 Kč/km bez DPH). Prezentace a školení lze pro jednotlivce nebo malé skupiny (do 4 osob, výjimečně více) zajistit i v provozovně AIKEN. Kromě výše uvedených služeb se lze dohodnout na libovolné prezentaci nebo školení Linuxu či jiných otevřených technologií (formát OpenDocument, kancelářský balík OpenOffice.org, internetové aplikace apod.). Distribuci openSUSE lze po předchozí dohodě (a za příplatek) nahradit některou z jiných Linuxových distribucí - například Ubuntu, Debian nebo Mandriva.

AIKEN® doporučuje linuxovou distribuci

openSUSE

„Linux“ je registrovaná ochranná známka Linuse Torvaldse v USA a dalších státech, včetně České republiky.AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013