webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Ostatní služby

Virtualizace, cloud computing

Ještě nedávno bylo běžné, že se na určitý úkol pořizoval nový fyzický server nebo jiný počítač, tedy nová „bedna“, která zabírala místo, generovala hluk a teplo, a v neposlední řadě spotřebovávala čím dál dražší elektřinu. Tomu už je naštěstí konec.

virtualizace

V dnešní době existuje řada technologií, které umožňují využít tzv. virtualizaci. Na jednom fyzickém stroji tak může běžet i celá řada strojů virtuálních, které lze podle potřeby přidávat a odebírat, také přesouvat mezi fyzickými stroji. Virtualizace tak šetří prostor a energii, snižuje emise hluku a ztrátového tepla.

cloud computing

Dalším krokem je potom tzv. cloud computing. Fyzické počítače tvoří cloud (oblak, shluk), na kterém běží virtuální stroje, bez vazby na fyzickou podstatu. Potřebné výpočetní prostředky lze podle potřeby dynamicky alokovat a uvolňovat. Cloud computing může být realizován soukromými stroji (umístěnými ve vlastní serverovně nebo v pronajatém prostoru), ale i nakupován jako služba.

co pro Vás může udělat AIKEN®?

Společně analyzujeme Vaše potřeby a na základě toho zvolíme optimální řešení, ať už bude spočívat v nasazení virtualizace, případně zřízení cloudu přímo u Vás, nebo v nákupu služeb u některého z poskytovatelů cloudových služeb. Ušetříte tak investiční a provozní náklady na fyzické stroje, které by při klasickém řešení nebyly dostatečně využity.

Systémová integrace

Máte více vzájemně nepropojených programů nebo informačních systémů a potřebujete, aby spolupracovaly? Řešení pro vás se nazývá systémová integrace. Jejím cílem je, aby různé komponenty systému vytvořily jeden celek, který bude připraven Vám sloužit.

analýza systému

Integrace obvykle začíná analýzou systému a sběrem požadavků na celý systém. Na základě tohoto procesu společně získáme obraz toho, jak by měl na závěr celý systém vypadat.

návrh řešení

Návrh spočívá v nalezení vhodných rozhraní, adaptačních mechanismů, zastřešujících aplikací a dalších součástí výsledného systému. Vychází se samozřejmě z výsledků analýzy.

realizace integračního řešení

Dalším krokem je samozřejmě realizace (implementace) navrženého řešení. Vždy je žádoucí maximálně využít to, co již existuje (buď jako součást existující množiny komponent, nebo jako samostatný prvek) - vývoj nových věcí je drahý a časově náročný.

správa systému

Po dokončení, otestování a spuštění integrovaného systému je dalším krokem (s časově neurčeným trváním) následná správa systému. Zejména se jedná o přizpůsobování integračního řešení novým verzím komponent systému.

AIKEN - stačí se zeptat...

Jaký počítač koupit, co k němu připojit, jaké programy zvolit, jak budovat síť, jak se připojit k Internetu, jaké služby využívat, jak nejvýhodněji komunikovat, jak se bránit útokům na počítače - takové problémy, a ještě mnohem více podobných, řeší skoro každý, kdo pracuje s počítačem. A má-li (např. ve firmě) těch počítačů více, o to větší váhu mají. Právě proto je tu AIKEN® - každý problém má totiž své řešení.

Můžete přijít do obchodu, zakoupit vystavený počítač, zapojit si ho, nainstalovat programy - a začít pracovat. Ale to vše znamená určité úsilí, které budete muset vynaložit. Tuto práci za Vás může udělat někdo jiný, a přitom zajistit, abyste za své peníze získali maximum.

váš průvodce prací s počítačem

Ptejte se, na co chcete. Nikdo samozřejmě není tak dokonalý, aby znal odpověď na všechny otázky. Vždy ale uděláme maximum pro vaši spokojenost.

neutrácejte zbytečně

Mnozí prodejci počítačů, počítačového vybavení a programů by Vám rádi prodali co nejvíc. A nejlépe ještě co nejdráže. Leckteré nabízené počítače a programy patří spíš do technického muzea, než na váš pracovní stůl. Podle vašich požadavků a charakteru práce můžeme společně vybrat počítač, síťové řešení, internetové připojení, tiskárnu, software a další věci, aby vše co nejlépe vyhovělo Vašim potřebám.

správa počítačů

Podobně, jako nabízíme správu sítí a serverů, můžeme se starat i o pracovní stanice v síti nebo o jednotlivé počítače. Týká se to zejména správy softwaru (včetně aktualizací), ochrany proti virům, trojským koním a dalším nebezpečným programům, internetové bezpečnosti, zálohování dat atd.

řešení havarijních situací

I přes maximální péči (a tím spíš v případech, kdy se o počítače nepečuje) může dojít k nějaké havárii s nepříjemnými následky (nefunkčnost systému, poškození nebo ztráta dat, virová infekce apod.). Mnoho z takových situací lze včasným odborným zásahem řešit - a když ne úplně vyřešit, tak aspoň minimalizovat následky. Po takové události by měla také vždy následovat účinná preventivní opatření, aby se případ neopakoval. Můžeme Vám nabídnout služby řešení havarijních situací i následné prevence - leckdy lze opravdu ještě mnoho zachránit.

Počítačová školení AIKEN

Dobrý počítač a kvalitní software jsou výborní pomocníci člověka. Ale jen v případě, že člověk umí plně využít možností, které mu nabízejí. Mnoho se lze dozvědět z návodů, příruček a další literatury (včetně té internetové). Nejrychlejší a nejefektivnější cestou je ale odborné školení.

první kroky s počítačem

Můžeme vás naučit pracovat s počítačem od úplných základů. Individuálně Vás zaškolíme na počítači (klidně i na tom Vašem, nejlépe na takovém, který jsme předtím společně vybrali pro vaše účely) a dalším vybavení, které budete používat.

efektivní a bezpečný Internet

Využívat internetové služby není nijak složité, lze se to velice rychle naučit. Co se ale učí obtížně (a často s negativními následky), je pracovat s Internetem efektivně, a hlavně bezpečně. Není to nic těžkého, ale jsou zásady, které je nutno si osvojit opravdu důkladně - a to se nejlépe zvládne právě prostřednictvím školení.

grafika, foto, video

Počítačová grafika, digitální fotografie a video jsou velice atraktivní oblasti práce s výpočetní technikou. Také zde se vyplatí nechat se proškolit pro práci v dané oblasti, což Vám ochotně zajistíme.

školení před zkouškami ECDL

European Computer Driving Licence (česky "řidičák na počítač") je celoevropsky uznávaným osvědčením kvalifikace pro práci s počítačem. Získává se úspěšným složením zkoušek, které zajišťují akreditovaná zkušební střediska. Můžeme Vás proškolit v oblastech, které tyto zkoušky prověřují, čímž získáte lepší předpoklady k úspěchu.

možnost hromadných školení a kursů

Přestože se zaměřujeme na školení individuální, můžeme provádět též hromadná školení "on-site" (u zákazníka). Ve spolupráci s našimi smluvními partnery provádíme také kursy a školení (pro určitou odbornou oblast) na různých místech v České republice.

certifikáty o školení

Na každé školení (včetně těch, která souvisejí s poskytnutými nebo vyvinutými programy a systémy) získá každý účastník certifikát, který prokazuje absolvování školení. Tento certifikát může pomoci v získání zaměstnání, zlepšení pracovního zařazení nebo získání lepšího ohodnocení.AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013