webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Sítě a servery

Správa sítí a serverů

Počítačová síť může fungovat spolehlivě a efektivně jen tehdy, je-li kvalitně spravována. Bez dobré správy nebude ani ta nejlepší technologie účelně využita. Navíc existuje riziko vnějších i vnitřních útoků na síť a servery - těmto útokům lze předcházet cílenou prevencí, a pokud přesto k nějakému útoku dojde, vrátit co nejrychleji síť do plného provozu.

Nabízíme Vám správu sítí a serverů různého typu - od malé sítě s jednoduchým sdílením prostředků (bez vyhrazených serverů), až po velké síťové systémy se servery dedikovanými pro jednotlivé služby. To vše samozřejmě včetně využití různých internetových, intranetových a extranetových služeb.

Máte-li více sítí v různých geografických lokalitách, není problém vytvořit virtuální síť tak, aby se celek tvářil jako jediná síť. Díky kvalitnímu šifrování nebude ohrožena bezpečnost dat v takové síti, přestože tato data budou procházet Internetem.

Proč zvolit AIKEN®?

řešení na míru

Řešení vytvořené pro konkrétní podmínky je vždy lepší než napasování předem připraveného modelu. Můžete mít různé kombinace počítačů a operačních systémů, a přesto to nebude na závadu. Právě naopak - individuálním přístupem lze nejlépe využít potenciál poskytovaný systémy, které máte k dispozici.

dlouholeté zkušenosti s různorodými sítěmi

I sítě sestavené z počítačů různého druhu a velice odlišné výkonnosti mohou fungovat spolehlivě. Nabízíme Vám zkušenosti se správou takových sítí, s jejich vylepšováním, se zaváděním nové funkcionality.

důležitost zálohování

Prakticky ve všech případech správy sítí a serverů je velice důležitou složkou účinná správa zálohování dat. Týká se to jak dat uživatelských, tak dat souvisejících s konfigurací počítačů. V mnoha sítích se tato činnost bohužel velice zanedbává, pokud tam vůbec nějaké zálohování existuje - je na čase to změnit.

důraz na vzdálenou správu

Většinu sítí a serverů, které jsou připojeny k Internetu, lze spravovat dálkově. Tento druh správy je velice výhodný, protože umožňuje rychlý zásah odkudkoliv, bez ohledu na fyzické umístění jednotlivých počítačů. Lze tak odstranit naprostou většinu problémů, které se v síti mohou vyskytnout.

důraz na otevřené technologie

Při správě sítí a serverů využíváme v maximální možné míře otevřené, standardizované, a plně zdokumentované technologie. Tím se nejlépe zajistí předvídatelné chování systémů, vzájemná spolupráce systémů, možnost měnit různé nástroje podle potřeby atd. Odpadá také závislost na jediném dodavateli nějaké technologie.

audit legality softwaru

V rámci správy sítě lze provádět jednorázové i pravidelné audity legality softwaru nainstalovaného na jednotlivých počítačích. Audit ověří, že je na daných počítačích nainstalován pouze legální software - po provedení auditu lze následně zakázat (použitím technických prostředků) uživatelům instalaci dalšího softwaru.AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013