webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Realizované projekty

Ceny Kudy z nudy 2010

Ceny Kudy z nudy 2010

Ceny Kudy z nudy jsou každoroční akce pořádaná agenturou ministerstva pro místní rozvoj CzechTourism a zaměřená na podporu tuzemského cestovního ruchu. V souvislosti s ročníkem 2010 vznikl nový web To letí!, na kterém probíhala soutěž a který bude i nadále sloužit cílům tuzemského cestovního ruchu. V rámci spolupráce s generálním dodavatelem (Limet Media) a tvůrcem grafiky (Lepor) bylo proto cílem vytvořit systém pro hlasování a pro zpracování získaných dat. Vzhledem k vysoké návštěvnosti bylo součástí dodávky také poskytování stabilního a výkonného hostingu s kvalitním zálohováním.

Souhrn informací o kutnohorské nemocnici

Souhrn informací o kutnohorské nemocnici

Webové stránky se souhrnem informací o událostech okolo kutnohorské nemocnice vznikly ze situace, která na jaře 2010 okolo nemocnice (tedy převodu městského majetku na Středočeský kraj a z insolvenčního řízení se společností Nemocnice Kutná Hora s.r.o.) vládla. Tyto stránky jsou syndikačním rozcestníkem na informační zdroje (zejména webové verze novin, insolvenční rejstřík, usnesení rady a zastupitelstva atd.), kde bylo něco o událostech okolo nemocnice publikováno. Nyní je tento web pilotním projektem pro provoz AIKEN CMS 2.1.

Adresa: www.nemocnice-kutna-hora.info

Autocamp TRANSIT

Autocamp TRANSIT

Trojjazyčný web kutnohorského autokempu obsahuje kromě běžného obsahu i dvě specifické funkce. Jednou je možnost jednoduchého a rychlého výpočtu ceny za ubytování (s možností následné rezervace nastaveného pobytu). Jedinečnou funkcí je potom propojení s meteostanicí, která snímá aktuální meteorologické informace (teplotu, srážky, vítr) a publikuje je na webu kempu.

Adresa: www.autocamp-transit.eu

Církevní gymnázium sv. Voršily

Církevní gymnázium sv. Voršily

V září 2009 proběhla zásadní přestavba webu podle požadavků vedení gymnázia. Původní řešení, kde měla každá stránka vlastní design (což bylo sice zajímavé z výtvarného hlediska, ale současně náročné na správu a komplikující téměř jakékoli změny struktury), bylo nahrazeno jednotným řešením pro celý web - s tím, že jakékoli změny logického členění obsahu budou již plně v moci školy, bez nutnosti ručního přizpůsobování jednotlivých stránek. Správa obsahu zůstala samozřejmě v systému AIKEN CMS 2.0.

Adresa: www.cgym-kh.cz

incron

Systém pro sledování událostí na souborech a spouštění příkazů v reakci na tyto události. Umožňuje realizovat mnoho různých úkolů jak pro jednotlivé uživatele, tak pro účely správy systému. Mezi typické úkoly systému incron patří notifikace programů o změně konfigurace, hlídání kritických souborů (případně s automatickou obnovou), sledování využití souborů, automatické zálohování a správa verzí, správa instalací mimo standardní balíčkové systémy atd.

incron je šířen pod licencí GPL a je dnes standardní součástí některých linuxových distribucí, například oblíbené distribuce Debian. Web projektu navštíví denně stovky zájemců z celého světa.

O nasazení programu incron v oblasti správy sítí Lukáš Jelínek přednášel na odborné konferenci OpenSource řešení v sítích. Můžete si přečíst článek pro sborník nebo si prohlédnout prezentaci.

Technologie: Linux, jazyk C++
Nasazení: běžné distribuce GNU/Linuxu
Web projektu: incron.aiken.cz

AREALS CZ

AREALS CZ

Společnost AREALS CZ s.r.o. provozuje velkoobchod se širokou škálou průmyslových a jiných kartáčů, rohoží a dalších podobných výrobků. Řešení použité pro novou webovou prezentaci (založené na grafice Jiřího Hečla) umožňuje snadnou správu nabídky zboží i dalšího obsahu.

Adresa: www.areals.cz

Domov Barbora Kutná Hora

Domov Barbora Kutná Hora

Web Domova Barbora (dříve ÚSP Barbora) vyjadřuje péči, jaké se klientům tohoto zařízení dostává. To se projevuje i v barevnosti, pro pozadí byly zvoleny teplé pastelové odstíny, grafické objekty pak mají barvy Středočeského kraje, jenž je zřizovatelem domova. Obsah stránek je pod správou redakčního systému, přičemž možnost snadných úprav je plně a bez ústupků skloubena s grafickým řešením. V květnu 2009 došlo k zásadnímu přepracování webu (beze změny grafické podoby), s cílem umožnit návštěvníkům lepší orientaci podle jednotlivých poskytovaných služeb (včetně připravovaného chráněného bydlení).

Adresa: www.domov-barbora.czAIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013