webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Realizované projekty

Toto je výběr z realizovaných projektů - můžete si o každém z nich přečíst stručné informace. Detaily o některých projektech najdete na stránce Případové studie.

Internetový obchod CzechMania.cz

Internetový obchod CzechMania.cz

CzechMania.cz je internetový obchod pro fanoušky českých národních sportovních týmů. Je postaven na technologii ZenCart s řadou speciálních vylepšení a doplňků.

Adresa: www.czechmania.cz

Kutnohorské léto

Kutnohorské léto

Kutnohorské léto je každoroční projekt, který má za cíl posílit cestovní ruch v Kutné Hoře a okolí. Jeho součástí je mnoho akcí (koncerty, divadelní představení, vstup do památek a program v nich, akce pro děti a mnoho dalšího) pořádaných různými subjekty. Web Kutnohorského léta (vznikl společně s dalšími třemi souvisejícími weby – silverkey.cz, oskutnohorsko.cz a u3pavu.cz; grafiku připravila reklamní agentura LEPOR) je specifický hlavně interaktivním programem, získávaným přímo ze vstupenkového prodejního systému sdružení Kutnohorsko.cz. Program je propojen i se sociálními sítěmi.

Adresa: www.kutnohorskeleto.cz

Vstupenkový prodejní systém Kutnohorsko.cz

Vstupenkový prodejní systém Kutnohorsko.cz

Občanské sdružení Kutnohorsko.cz potřebovalo systém pro prodej vstupenek (na prodejních místech, plánovaně i přímo na webu), kontrolu při vstupu na akce (systém čárových kódů) a související administrativní činnosti. Implementovaný systém je kompletně webový, realizovaný na serverové straně jako javové aplikace s REST API (běžící na aplikačním serveru GlassFish), na straně klientské jako javascriptová aplikace. API systému je připraveno i pro přístup externích komponent, jako například mobilní aplikaci pro kontrolu vstupenek nebo konektor pro zobrazování kalendáře akcí.

Technologie: Java 6 EE, GlassFish 3.1, PostgreSQL 9.1, jQuery
Nasazení: vlastní infrastruktura zákazníka (zajišťována správa včetně zálohování)

Lepor Designer

Lepor Designer

Reklamní agentura LEPOR se zabývá kromě jiného i tiskem dárkových a upomínkových předmětů: kalendářů, leporel, fotoknih apod. Potřebovala vytvořit softwarové řešení, které by zahrnovalo jak vytváření grafických návrhů na počítačích zákazníků (na základě předem připravených šablon), tak i přenos hotových návrhů na server (včetně objednávkových dat) a vygenerování výstupů pro vysoce kvalitní tisk. Program Lepor Designer má klientskou část, která je napsána v jazyce Java a instaluje se na počítače jako běžný program (lze ji stáhnout zdarma jak webu firmy LEPOR, tak i z běžných serverů se softwarem), a část serverovou, realizovanou v PHP a umožňující přímo ve webové aplikaci generovat potřebné tiskové výstupy.

Pizzeria SOLE MIO

Pizzeria SOLE MIO

Web kutnohorské pizzerie SOLE MIO je implementací grafického řešení reklamní agentury LEPOR. Využívá AIKEN CMS 2.1 včetně několika speciálních modulů, například pro specificky řešenou vícejazyčnost.

Adresa: www.solemio.cz

Martina Svobodová – Smích a pláč Afriky

Martina Svobodová – Smích a pláč Afriky

Martina Svobodová procestovala 26 zemí Afriky a napsala o tom knihu Smích a pláč Afriky ve stylu „road movie“. Web je především interaktivní galerií fotografií z jednotlivých afrických států, ale i z některých dalších zemí. Specifické je hlavně řešení fotogalerie v návaznosti na systém správy obsahu, umožňující snadno spravovat veškerý obsah na tomto webu a prezentovat ho návštěvníkům zajímavým způsobem. Web je dvojjazyčný (čeština a angličtina) a využívá AIKEN CMS 2.1.

Adresa: www.martinasvobodova.czAIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013