webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Vývoj softwaru, softwarová řešení

Softwarová řešení

Počítač bez programů je jen neužitečná skříň. Teprve software dává počítači duši, umožňuje mu sloužit člověku. Každá činnost na počítači vyžaduje vhodný program. Pro nejběžnější činnosti existuje mnoho hotových programů - pokud ale potřebujete něco specifičtějšího, anebo sice obvyklého, ale jinak pojatého, odpovídající program často neexistuje. Pak přichází čas pro řešení šité na míru.

Psát texty, pracovat s Internetem, kreslit obrázky, upravovat fotografie, zpracovávat video z kamery - to všechno můžete snadno provádět pomocí programů, které lze zakoupit nebo i získat zdarma. Jsou ale činnosti, pro které se podobné programy hledají těžko - anebo když už existují, nemusí vyhovovat vašim představám. Nezáleží na tom, zda provozujete třeba pekárnu, daňové poradenství, stavební výrobu, autodílnu či lékařskou ordinaci. V každé oblasti lidského konání může vyvstat potřeba dokonalého začlenění počítačů do práce.

Komplexní řešení má jméno AIKEN®. Zahrnuje vše od analýzy vašich požadavků, přes návrh řešení, realizaci, instalaci a zaškolení, až po dlouhodobou podporu s možností realizované řešení průběžně přizpůsobovat Vašim potřebám.

Přednosti softwarových řešení AIKEN

individuální přístup

Vždy Vám vyjdeme vstříc. Každý problém má své řešení, proto lze vyhovět téměř jakýmkoli požadavků (které samozřejmě nesmí být vzájemně v rozporu, a musejí být technicky realizovatelné).

důraz na použitelnost

Programy s množstvím nepoužívaných funkcí jsou přibližně stejně nevýhodné, jako programy s chybějícími funkcemi. Je zcela na Vás, jaké funkce budete od hotového díla požadovat. Tyto funkce budou dostupné způsobem, jaký si zvolíte. Totéž se týká i vstupu a výstupu dat.

na rozsahu nezáleží

Ať má Váš problém téměř jakýkoli rozsah (např. od jednoúčelového nástroje až po kompletní podnikový informační systém), je vždy řešitelný. Neodmítáme ani ty nejmenší projekty, které mohou pro někoho znamenat neocenitelný přínos.

otevřené technologie

Klademe důraz na využití otevřených technologií, které nejsou svázány s jednou jedinou firmou. To umožňuje dobrou spolupráci s dalšími softwarovými produkty, větší kontrolu nad tím, co se děje uvnitř, a v neposlední řadě vyloučení případných licenčních problémů. Příkladem takové technologie je operační systém GNU/Linux.

velké využití hotových produktů

Při konstrukci softwarového řešení lze s výhodou použít již hotové programy. To se příznivě promítá v celkové ceně řešení (není třeba vyvíjet to, co už existuje), zejména při použití otevřených a svobodných programů.

skutečná záruka

Častou vlastností autorů softwaru je, že se zříkají odpovědnosti za své dílo. To je zcela pochopitelné u programů dostupných zdarma, ale dobře zaplacená díla by měla být kryta odpovídající zárukou. Oproti zákonné záruce Vám vždy poskytneme něco navíc - kvalitnímu produktu sluší kvalitní záruka.

Preferované technologie

  • Java Platform – přenositelnost, vysoký výkon, efektivní vývoj; platforma vhodná pro širokou škálu použití, od serverů, přes desktopy až po mobilní přístroje
  • PHP 5 – klasická webová technologie využíváná na většině webových serverů na světě
  • JavaScript/AJAX – moderní technologie pro vývoj aplikací běžících ve webových prohlížečích
  • MySQL, PostgreSQL, Firebird, Oracle Database – databázové systémy představující ve svých segmentech absolutní špičku

Řešení na platformě GNU/Linux

Operační systém GNU/Linux (zkráceně též Linux) je již dlouho výbornou platformou pro stavbu serverových řešení. V poslední době je ovšem dobře použitelný také pro desktopy, tedy uživatelské počítače (stolní a notebooky). Jsme schopni Vám poskytnou následující služby v této oblasti:

  • sběr a analýza požadavků, návrh řešení
  • doporučení pro volbu distribuce Linuxu, návrh zajištění podpory
  • doporučení pro volbu programového vybavení
  • instalace, konfigurace, zaškolení
  • správa místní i vzdálená
  • ekonomické analýzy řešení (TCO, cash-flow, vyhodnocení rizik apod.)

Uvažujete-li o řešení na platformě GNU/Linux, můžete využít též dalších služeb souvisejících s tímto systémem.AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013