webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

TYPO3

Redakční systém TYPO3

TYPO3 je pravděpodobně nejkomplexnější redakční systém (systém pro správu obsahu, CMS) na světě. Již v základu obsahuje mnoho zajímavých funkcí, další lze přidávat prostřednictvím nepřeberného množství modulů. Systém je napsán v jazyce PHP a data ukládá do relační databáze MySQL.

Klíčové vlastnosti TYPO3

 • redakční systém pracující na technologii PHP 5 a ukládající data do databáze MySQL (verze 5 nebo vyšší)
 • modulární architektura - základní funkcionalitu lze ve velkém rozsahu rozsahu rozšiřovat pomocí modulů, kterých existují tisíce, z toho mnoho jich je přeložených do češtiny (další lze podle potřeby přeložit)
 • flexibilní koncepce - fungování systému lze plně přizpůsobit požadavkům kladeným na vytvářený web (v mezích daných použitými technologiemi)
 • vzhled řízen šablonami - obsah webu je oddělen od vzhledu řízeného HTML/XHTML a CSS šablonami
 • WYSIWYG editace obsahu - obsah webu lze upravovat stylem obdobným psaní v textových procesorech, jako je Microsoft Word apod.
 • SEO v základu - již základní systém obsahuje řadu funkcí zajišťujících optimalizaci pro vyhledávače
 • podpora pro vícejazyčné weby - veškeré funkce pro tvorbu obsahu v dalších jazycích jsou velmi snadno ovladatelné, systém podporuje libovolný počet jazyků

Požadavky pro fungování TYPO3

 • webový server (nejlépe Apache 2.2 nebo 2.0)
 • technologie PHP 5.x
 • nejméně 16 MB paměti (raději 24 MB, při větším počtu modulů 32 MB) pro PHP relaci
 • databáze MySQL 5.x

Doporučené prostředí pro TYPO3

 • vypnutý bezpečný režim (safe mode) u PHP; se zapnutým bezpečným režimem je funkčnost omezena a některé moduly nemusí fungovat vůbec
 • knihovna GD a nástroj ImageMagick - je podmínkou pro generování náhledů obrázků a pro další funkce (ImageMagick lze nahradit modulem, který tutéž funkcionalitu zajistí pomocí knihovny GD)

Webhosting AIKEN stoprocentně splňuje veškeré povinné i doporučené požadavky systému TYPO3. Ve většině případů Vaše potřeby zřejmě lépe splní redakční systém AIKEN CMS – o vhodnosti použití pro konkrétní účel se prosím poraďte předem.AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013