webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Webhosting

Webhosting AIKEN

Webhosting AIKEN® je služba určená především jako doplněk ke webdesignu, lze ho ovšem objednat i samostatně. Parametry webhostingu AIKEN jsou nastaveny tak, že lze garantovat stoprocentní způsobilost pro redakční systémy AIKEN CMS a TYPO3.

Pokud si nevyberete ze základních hostingových programů, lze sestavit balíček služeb podle Vašeho přání a potřeb. Zvolené programy lze také později upravovat podle toho, jak se budou vyvíjet Vaše potřeby a provozní podmínky webu nebo jiných služeb.

Webhostingové programy

Webhosting základní (90 Kč/měs.)

Obsahuje 2 GB prostoru, PHP skriptování, FTP a SFTP přístup, databázi SQLite, možnost SSL/TLS (prostřednictvím SNI), generování statistik, 20 e-mailových schránek po 1 GB s POP3/POP3s/IMAP/IMAPs přístupem, SMTP přístupem pro odesílání pošty a s webovým rozhraním RoundCube, neomezený počet poštovních aliasů. Součástí programu není MySQL databáze.

Webhosting základní + MySQL (100 Kč/měs.)

Obsahuje veškeré služby jako Webhosting základní a k tomu navíc databázi MySQL.

Webhosting plus (280 Kč/měs.)

Obsahuje 10 GB prostoru, PHP skriptování, FTP a SFTP přístup, databázi SQLite, databázi MySQL nebo Firebird, generování statistik, 100 e-mailových schránek po 1 GB s POP3/POP3s/IMAP/IMAPs přístupem, SMTP přístupem pro odesílání pošty a s webovým rozhraním RoundCube, neomezený počet poštovních aliasů, neomezený počet domén 3. úrovně, rozesílací seznamy (konference), možnost SSL/TLS (prostřednictvím SNI), zřízení a registrace domény zdarma (nevztahuje se na poplatek registrátorovi).

Webhosting profi (990 Kč/měs.)

Obsahuje 50 GB prostoru, PHP skriptování, FTP a SFTP přístup, databázi SQLite, databázi MySQL, Firebird nebo PostgreSQL, generování statistik, neomezený počet e-mailových schránek po 1 GB s POP3/POP3s/IMAP/IMAPs přístupem, SMTP přístupem pro odesílání pošty a s webovým rozhraním RoundCube, neomezený počet poštovních aliasů, neomezený počet domén 3. úrovně, rozesílací seznamy (konference), možnost SSL/TLS (prostřednictvím SNI), možnost využití CGI (včetně vlastních programů – po schválení poskytovatelem), možnost využití služby CRON, zřízení a registrace domény zdarma (včetně poplatku registrátorovi).

E-mail základní (28 Kč/měs.)

Obsahuje 20 e-mailových schránek po 1 GB s POP3/POP3s/IMAP/IMAPs přístupem, SMTP přístupem pro odesílání pošty a s webovým rozhraním RoundCube, neomezený počet aliasů.

E-mail plus (58 Kč/měs.)

Obsahuje 50 e-mailových schránek po 1 GB s POP3/POP3s/IMAP/IMAPs přístupem, SMTP přístupem pro odesílání pošty a s webovým rozhraním RoundCube, neomezený počet aliasů, zřízení a registrace domény zdarma (nevztahuje se na poplatek registrátorovi).

Všechny uvedené ceny jsou bez DPH a platí se vždy nejméně na 1 rok dopředu. Úplný ceník včetně cen doplňkových služeb, všeobecné podmínky a smlouvu o poskytování služeb najdete v sekci Dokumenty.

Technické parametry

Veškeré webhostingové služby jsou poskytovány prostřednictvím následujícího programového vybavení:

 • operační systém GNU/Linux - distribuce Debian
 • webový server Apache 2.2
 • skriptovací technologie PHP 5.4
 • databázový server MySQL 5.5
 • poštovní SMTP server Postfix 2.7
 • předzpracování pošty (pro spamovou a virovou kontrolu): Amavisd-new 2.6
 • antispamové řešení Spamassassin 3.3 + Postgrey 1.32
 • antivirový program ClamAV 0.97
 • přístup k poště (POP3/POP3s/IMAP/IMAPs), zpracování příchozí pošty Sieve: Dovecot 2.1
 • poštovní webové rozhraní RoundCube 0.9
 • FTP server Pure-FTPd 1.0
 • generátor statistik návštěvnosti AWStats 7.0
 • ...a řada dalších programů (podrobnější informace získáte na vyžádání)

Serverhostingové služby dodávají společnosti VSHosting s.r.o. a Virtualmaster, s.r.o.

AIKEN s.r.o. je členem sdružení KHnet.info, o.s.vpsFree.cz, o.s.AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013