webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

RoundCube - nastavení filtrů a automatické odpovědi

Poštovní webové rozhraní RoundCube může obsahovat (a například v případě webhostingu AIKEN také obsahuje) funkci pro nastavování filtrace a třídění pošty, včetně možnosti zapnutí automatické odpovědi (například během dovolené). Ovládání této funkce je velmi snadné.

Po přihlášení do RoundCube si na hlavní liště vpravo nahoře zvolíte sekci Osobní nastavení (lišta může vypadat jinak, podle aktuální konfigurace RoundCube, uvedená sekce je tam však vždy):

Sekce Osobní nastavení v ve webovém rozhraní RoundCube

V sekci Osobní nastavení si pak vyberete záložku Filtry. Pokud tam není, znamená to, že ve vaší instalaci RoundCube nelze s filtry pracovat (není nainstalován doplněk pro technologii Sieve) - v případě hostingu AIKEN je tam však tato záložka vždy.

Výběr záložky pro práci s filtry

Nyní jste v prostředí pro práci s filtry. Vlevo je uveden seznam filtrů (při prvním použití je samozřejmě prázdný, protože žádné filtry ještě nebyly vytvořeny), na ním jsou tlačítka pro jednotlivé operace. Vidíte to na obrázku:

Seznam filtrů a tlačítka pro operace s nimi

Očíslovaná tlačítka mají tento význam (který je ostatně zřetelný již z grafické podoby tlačítek):

  1. vytvoření nového filtru
  2. smazání vybraného filtru
  3. posunutí vybraného filtru výše (bude zpracován dříve)
  4. posunutí vybraného filtru níže (bude zpracován později)

Po výběru filtru (kliknutím na něj) se tento zobrazí v pravé části okna, kde ho můžete okamžitě začít upravovat. Stejným způsobem můžete upravovat nově vytvořený filtr. Takto vypadá filtr pro třídění zpráv:

Filtr pro třídění zpráv

Při tvorbě filtru lze nastavovat velmi rozličné podmínky, lze testovat například předmět zprávy, odesílatele, příjemce, velikost apod., a to různým způsobem (např. "obsahuje", "odpovídá", "neexistuje" atd.). Podmínky se samozřejmě liší podle konkrétního parametru (tedy u velikosti zprávy se pracuje s číselnými hodnotami typu "velikost nad 1 MB"). Při splnění podmínek filtru se provede určená akce, tedy například přesun nebo přeposlání zprávy. Lze kombinovat více podmínek a v rámci každého pravidla provést více akcí. Takto si lze vytvořit i velmi složité filtry (přestože samozřejmě toto rozhraní nemůže ani zdaleka obsáhnout všechny možnosti filtrační technologie Sieve, nad kterou pracuje).

Jednou z možností je také odeslání odpovědi, které lze využít například i pro automatickou odpověď v nepřítomnosti. Taková odpověď se obvykle použije pro všechny došlé zprávy (případně samozřejmě jen pro některé). Nastavení vypadá zhruba takto:

Nastavení automatické odpovědi

Kromě zprávy, kterou odesílatel obdrží jako automatickou odpověď na svoji zprávu, lze nastavit i seznam příjemců, kteří automatickou odpověď dostávat nebudou (vhodné například pro vložení adres kolegů ve firmě) a také počet dnů mezi odpověďmi (je zbytečné, aby se na každou příchozí zprávu od stejného odesílatele reagovalo automatickou odpovědí). Po stisku tlačítka Uložit se nastavení uloží na server.

Zpět do sekce Firemní blog


AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013