webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Webdesign

Mít svoji prezentaci na Internetu je dnes nutnost - neobejde se bez ní prakticky žádná firma, organizace či zájmové sdružení. Samostatně se může prezentovat i nějaký výrobek, služba, společenská akce apod. Lidé vybírají očima - a hlavně podle prvního dojmu se rozhodnou.

Proto je důležité, aby návštěva internetových stránek byla pro člověka příjemným zážitkem. Aby snadno a rychle našel to, co hledá, a aby se často a rád vracel.

Internetové prezentace, vytvářené pod značkou AIKEN®, vám právě toto nabízejí. Jejich společnými vlastnostmi jsou přehlednost, dobrá orientace a originální grafický design. Nezáleží na tom, u jak výkonného počítače návštěvník stránek právě sedí, a jak rychlé internetové připojení používá - stránky se mu budou zobrazovat rychle a spolehlivě.

Přednosti internetových prezentací AIKEN

individuální přístup

Naše služby nejsou prefabrikáty, které bychom nabízeli hotové, jen s možností malých změn. Naopak, jste to Vy, kdo určuje rozsah, charakter, vzhled a další vlastnosti prezentace. Naší cestou je individuální přístup, který umožňuje nejlépe vyhovět vašim nárokům.

grafický design akademické malířky Jitky Jelínkové

Ak. mal. Jitka Jelínková má dlouholetou praxi v oblasti reklamní tvorby. Stvořila firemní identitu podniků všech velikostí - od drobných živnostníků až po významné hráče na světovém trhu. V posledním desetiletí se věnuje také počítačové grafice, webdesignu a multimediální tvorbě.

redakční systémy

Webové stránky, které je potřeba častěji aktualizovat, je výhodné realizovat s využitím redakčních systémů. V první řadě Vám můžeme nabídnout redakční systém AIKEN CMS, který je navržen pro maximální flexibilitu a nekompromisní přizpůsobení Vašim potřebám. V případě zájmu o jiný redakční systém doporučujeme zejména TYPO3, případně Drupal, WordPress nebo Joomla! – záleží na tom, co preferujete.

optimalizace na rychlost načtení (bez dopadů na vzhled)

Zdaleka ne všichni uživatelé počítačů mají vysoce výkonné stroje a rychlá internetová připojení. Aby i oni mohli bez problémů navštěvovat webové stránky, je třeba je realizovat s důrazem na malou výkonovou náročnost a na minimalizaci datového objemu - to vše samozřejmě tak, aby se nezhoršil vzhled a použitelnost. Právě této oblasti věnujeme velkou péči, proto můžete vždy počítat s tím, že Vám nikdo ze stránek neuteče kvůli tomu, že se pomalu načítaly.

důsledné oddělení vzhledu a obsahu

Je-li vzhled stránek oddělen od obsahu, každá pozdější změna (ať už vzhledu či obsahu) je mnohem jednodušší, rychlejší, a v důsledku toho i levnější. Dokonce lze pro tentýž obsah používat i více různých vzhledů, podle vkusu uživatele.

záruka validity kódu

Pro internetové prezentace existují různé formální standardy. Důsledné dodržování těchto standardů je jednou ze základních podmínek správného zobrazení nejen v existujících prohlížečích, ale především v těch budoucích. V tomto ohledu Vám nabízíme jedinečnou (a na trhu málo vídanou) službu - záruku validity kódu. Programový kód stránek bude vždy odpovídat platným standardům (výjimkou ovšem mohou být například různé měřicí nebo reklamní kódy, jejichž validita je v moci jejich poskytovatelů).

plná funkčnost stránek na široké škále prohlížečů

Často vídané optimalizace stránek pro jedinou verzi jediného prohlížeče nejsou dobrým řešením. Návštěvník s jiným prohlížečem (potenciální zákazník) stránky opustí a již se nevrátí. Proto realizované prezentace (kromě kontroly shody se standardy) testujeme v různých webových prohlížečích, aby vypadaly a fungovaly shodně. Mezi standardně prověřované prohlížeče patří mj. Internet Explorer (v současné době verze 6 až 9) a aktuální verze prohlížečů Mozilla Firefox, Opera a Google Chrome. V případě vašeho zájmu lze otestovat funkci i s dalšími prohlížeči (např. Konqueror, Safari, různé mobilní prohlížeče, textové prohlížeče...).

možnost výhodného hostingu na našich serverech

Nemáte-li vlastní prostor na serveru (nebo přímo vlastní server), rádi Vám poskytneme webhostingové služby za výhodné ceny. Vaše prezentace poběží na moderních strojích v konfiguraci odpovídající vašim potřebám a požadavkům použitého redakčního systému. Kromě úložného prostoru na disku serveru a PHP skriptování Vám můžeme poskytnout databázi (v současné době standardně MySQL, na přání též i jiné, například Firebird, PostgreSQL, Oracle, SQLite nebo 602SQL), redakční systémy, zpracování statistik, e-mailové služby (včetně webového přístupu) atd. Webhosting můžete využít i samostatně, bez webdesignových služeb.

zajištění souvisejících služeb

V rámci realizace Vaší prezentace (i samostatně) pro Vás můžeme zajistit registraci domény nebo její převod, pomoci vybrat vhodné doménové jméno, aktualizovat pro Vás údaje v prezentaci atd.

optimalizace pro vyhledávání (SEO), registrace ve vyhledávačích

Samotná existence webové prezentace by nebyla mnoho platná, kdyby o ní nikdo nevěděl. Obvyklou cestou, jak se návštěvníky na stránky dostávají, jsou vyhledávače. V tomto Vám nabízíme významnou pomoc. Nejenže vytvářené stránky vždy optimalizujeme pro snadné nalezení vyhledávacími službami, ale navíc pro Vás můžeme zajistit také registraci v různých takových službách, českých i zahraničních.

reklama na Internetu

Potřebujete-li zviditelnit vaše stránky (nebo nějaký produkt, službu, značku apod.) ještě více, než nabízejí vyhledávací služby, můžeme vám zajistit reklamní služby v internetové oblasti. Zahrnují všechno od návrhu kampaně, přes grafickou reklamní tvorbu, realizaci kampaně, až po statistické vyhodnocení.AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013