webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Firemní blog

Jak zjišťovat zaplnění schránky

Protože e-mailové schránky mívají obvykle omezenou velikost (stejně tak je tomu i v běžných webhostingových programech hostingu AIKEN®), je dobré sledovat, jak se schránka plní a kdy učinit opatření proti jejímu přeplnění (tedy odstranit nějaké zprávy nebo nechat schránku zvětšit).

13.9.2009 zobrazit celý článek

Nastavování hardware v distribuci openSUSE

Na serveru LinuxExpres v současné době vychází seriál Lukáše Jelínka, zabývající se snadným nastavováním různých zařízení v linuxové distribuci openSUSE. Nový díl seriálu si můžete přečíst vždy každé pondělí.

11.9.2009

Internet Explorer 7 je definitivně mrtev

Webový prohlížeč Windows Internet Explorer 7 masivně mizí z počítačů a je nahrazován novější verzí 8. Je to dobře, verze 7 byla v podstatě nedodělek - i když vyšla po tolika letech od verze 6, obsahovala mnoho starých chyb, které byly definitivně odstraněny až ve verzi 8.

18.8.2009 zobrazit celý článek

Datové schránky: pozor na bezpečnost!

K 1. červenci 2009 byl spuštěn Informační systém datových schránek (ISDS), spravovaný Ministerstvem vnitra České republiky a provozovaný Českou poštou, s.p. Fyzické osoby (i podnikající) mohou datové schránky využívat dobrovolně, právnickým osobám budou zřízeny automaticky a jejich používání pro ně bude povinné. Každopádně je při práci s datovými schránkami potřeba dávat extrémní pozor na bezpečnost.

8.7.2009 zobrazit celý článek

Sazba DPH u honorářů za odborné texty

Kdo podniká jako fyzická osoba, je plátcem DPH a píše nějaké odborné texty (články, recenze, knihy apod.), musí řešit (pokud to za něj neudělá daňový poradce) problém, jakou sazbu DPH pro tyto účely použít. Názory na to nejsou jednotné, i když v tomto případě to vypadá, že je to vcelku jasné.
Aktualizováno: Od 1.1.2009 došlo v této oblasti k zásadní změně - čtěte prosím dál.

1.9.2008 zobrazit celý článek

incron - návody v angličtině

Kdo má zájem používat technologii incron, může využít návody, které vyšly na předních světových linuxových serverech Linux.com a HowtoForge. Jde samozřejmě o články v angličtině, jejich srozumitelnost je ovšem výborná, takže se není třeba obávat nějakých komplikací. Informace v češtině jsou k dispozici na serveru incron.aiken.cz.

21.4.2009 zobrazit celý článek
openMagazin - nový český magazín s výběrem článků

openMagazin - nový český magazín s výběrem článků

Dnešního dne vyšlo první číslo nového magazínu openMagazin, který je k dispozici zdarma ve formátu PDF. Najdete v něm výběr nejlepších článků z webového magazínu LinuxEXPRES a z portálu OpenOffice.cz. Mezi články v tomto magazínu jsou též ty, jejichž autorem je Lukáš Jelínek - v tomto čísle se konkrétně jedná o článek Na vaši ochranu: Antivirový program ClamAV.

4.2.2009


AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013