webdesign, webhosting, software, sítě, databáze
Každý problém má své řešení.

Aktuality

PF 2019 (21.12.2018)

AIKEN Vám přeje veselé Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.

Vydání knihy Staré/nové kutnohorské pověsti (13.12.2017)

Vydali jsme výpravnou, celobarevnou knihu Staré/nové kutnohorské pověsti od akademické malířky Jitky Jelínkové. Knihu si můžete objednat v našem LinuxMarketu nebo zakoupit v kutnohorských knihkupectvích a na dalších místech.

další články ze sekce Aktuality...

Doporučujeme


Firemní blog

RoundCube a třísloupcové zobrazení (23.8.2013)

S rozmachem širokoúhlých monitorů se postupně mění také uživatelská rozhraní programů. Například při práci s poštou je dnes standardem třísloupcové zobrazení. Jak ho získat ve webmailu RoundCube?

Proč používat službu Přidej.cz? (22.3.2013)

Služba Přidej.cz spojuje hned tři hodnoty na jednom místě, a to zcela zdarma. Usnadňuje sdílení, posiluje SEO a nabízí přístup k zajímavým odkazům a k informacím o nich.

další články ze sekce Firemní blog...

Firemní blog

Greylisting je stále vysoce efektivní

Greylisting je stále vysoce efektivní

Navzdory předpovědím o tom, že si spammeři „vytvoří rezistenci“ vůči greylistingu, zůstává tato metoda vysoce účinnou a je schopna zastavit více než 95 % spamu.

24.7.2011 zobrazit celý článek
Rozmáhá se český spam

Rozmáhá se český spam

V posledních měsících stoupl výskyt nevyžádaných obchodních sdělení, tzv. spamu. Na příval takových zpráv ze zahraničí jsme si již zvykli, nyní se ale jedná o spam český. Rozesílatelé by ale měli vědět, že zákon takovou činnost zakazuje a za rozesílání spamu lze uložit pokutu až 10 milionů korun.

6.7.2011 zobrazit celý článek
Hrozba internetové cenzury zažehnána

Hrozba internetové cenzury zažehnána

Vlna odporu z řad odborníků i široké veřejnosti přinesla své ovoce a poslanci nakonec nebezpečné paragrafy do novely zákona o loteriích nezačlenili. Přispěla k tomu i internetová petice a následný počin zpravodaje komplexního pozměňovacího návrhu Jana Farského, který celý návrh rozdělil, aby se hlasovalo o jeho částech samostatně.

22.6.2011
Novela zákona o loteriích ohrozí internetové služby

Novela zákona o loteriích ohrozí internetové služby

Poslanecká sněmovna schvaluje ve třetím čtení návrh novely zákona o loteriích. Komplexním pozměňovacím návrhem, který byl sněmovnou přijat, se do návrhu novely dostalo kromě jiného i opatření, které znamená zavedení cenzury Internetu a které tvrdě dopadne na fungování internetových služeb.

19.6.2011 zobrazit celý článek
Otázky a odpovědi: příslušenství k počítači

Otázky a odpovědi: příslušenství k počítači

Zařízení připojovaná k počítači jsou důležitá úplně stejně, jako počítač samotný. Jen při jejich správném výběru se vám bude s počítačem dobře pracovat.

22.1.2011 zobrazit celý článek
Otázky a odpovědi: výběr počítače

Otázky a odpovědi: výběr počítače

Výběr počítače vhodného pro určitý účel je vhodné nechat na odborníkovi. Tím není myšlen prodejce počítače, který má samozřejmě často zájem prodat co nejvíc co nejdražšího zboží. Pokud si chcete svůj počítač vybrat sami, nechť vám následující rady poslouží jako základní vodítko, jak nenaletět nepoctivým obchodníkům, a jak naopak získat za své peníze co nejvíc.

10.1.2011 zobrazit celý článek
openMagazin 09/2010

openMagazin 09/2010

Přinášíme vám openMagazin, který je nabitý novinkami ze světa svobodného softwaru. Přečtěte si co se chystá v oblasti webových prohlížečů, chytrých telefonů, telefonování přes internet nebo chatování. Zabrousíte i do světa kancelářského a sázecího programu. A to není vše.

5.11.2010 zobrazit celý článek


AIKEN s.r.o.
Lorecká 465, 284 01 Kutná Hora
tel. 312 312 413, mobil 606 362 315
www.aiken.cz, aiken@aiken.cz

GEO: 049.95426, 015.27013